TEDAVİ ALANLARI

Prematür Ejakülasyon ve Stag 9000 %10 Lidokain Sprey

Prematür ejakülasyon, cinsel birlikteliğin 1 ila 3 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde bitmesi, orgazmın kontrol edilip geciktirilememesi durumudur. 

Erken boşalmanın nedenleri nelerdir?

Prematür ejakülasyonun tam sebebi bilinememektedir. Psikolojik ve biyolojik etkenlerin sonucu olarak yaşanabildiğine dair araştırmalar vardır.

Psikolojik nedenler nelerdir?

 1. Cinsel ilişkinin erken yaşlarda yaşanması, orgazm duygusunu yaşamak için acele edilmesi ya da cinsel birliktelikten suçluluk hissi duyulması erken boşalmanın görülmesine neden olur.
 2. Erektildisfonksiyon; genellikle erken boşalmaya eşlik eden bir olaydır ve cinsel birliktelik esnasında performans endişesinden kaynaklanılır.
 3. Duygusal problemler
 4. Stres

Biyolojik nedenler nelerdir?

 1. Tiroid hormonun yüksek olması
 2. İdrar kanalı enfeksiyonları
 3. Kalıtsal faktörler
 4. Kalp hastalıkları ve diyabet gibi sağlık sorunları

Erken boşalma rahatsızlığı temelinde iki başlıkta incelenmektedir. Bu başlıklar şunlardır;

 1. Yaşam boyu prematür ejakülasyon; kişinin ilk cinsel ilişkisinden sonraki tüm birlikteliklerinde, ereksiyonun 1 ila 2 dakika gibi kısa bir süre sürmesi durumudur.

 

 1. Edinsel prematür ejakülasyon; erken boşalma şikayeti olmayan kişilerin sonradan sonraya bu problem ile karşı karşıya kalması durumudur. Süresi, “yaşam boyu erken boşalma” kadar kısa değildir. Sonradan görüldüğü için genellikle bir biyolojik nedene bağlıdır.

Erken boşalmanın tanısı nasıl konulur?

Erken boşalma tanısının konulabilmesi için kişinin detaylı tıbbi öyküsünün alınması gerekmektedir. Alınan tıbbi öykü sonrasında ayrı olarak cinsel öykü de muhakkak alınmalıdır. Boşalmanın kontrolü, süresi, bu durumun vermiş olduğu stresi ve eşiyle olan ilişkisi sorgulanarak, değerlendirme yapılır.

Erken boşalmanın tedavisi var mıdır?

 1. Cinsel terapi: Cinsel birliktelik ile ilgili konuşmak var olan sorunların anlaşılması ve değerlendirilmesine yardımcı olur. Cinsel terapi ile yanlış düşüncelerin ve beklentilerin üzerinde durulur.


STAG 9000 %10 Lidokain Sprey Nedir ?

- STAG 9000 %10 Lidokain Sprey, etkin madde olarak lidokain içermektedir.
- STAG 9000 %10 Lidokain Sprey, berrak, açık sarıçözeltidir.
- STAG 9000 %10 Lidokain Sprey, erkeklerde geçici olarak erken boşalmayı yavaşlatmak için kullanılır.
- STAG 9000 %10 Lidokain Sprey, 12ml’lik ve 20 ml’liksprey şeklinde hazırlanmıştır.

Sık-bırak tekniği: Cinsel birlikteliğe başlanıldıktan sonra erkek boşalacağını hissettiği esnada birleşmeyi durdurur ve penisinin gövdesi ile birleştiği yeri boşalma hissi geçene kadar sıkar. Boşalma isteği geçtiğinde, 30 saniye kadar sonra ön sevişmeye tekrar devam edilir. Erkek, boşalacağını hissettiği esnada birlikteliğe tekrar ara verir ve ilk seferde olduğu gibi boşalma hissinin geçmesini sağlayana dek aynı egzersizi yapar. Bu durum; birliktelik boyunca mümkün olduğu kadar tekrar edilir. Sık-bırak egzersiz yöntemi doğru şekilde uygulanırsa; erkek, cinsel birlikteliğe ara vermeden boşalmasını kontrol etmeyi öğrenebilir.

İlaç ile tedavi: Erken boşalma tedavisinde kullanılan Stag 9000 %10 Lidokain Sprey ilaç ruhsatlı bir üründür. Stag 9000 %10 Lidokain Sprey, erken boşalma problemini tıbbi yöntemlerle ortadan kaldırır ve cinsel anksiyete bozukluğu tedavisine yardımcı olur.